INFORMACJE O BLOGU

Manifest użytkownika Luk10

Brak

Klasa B

Polska, 2013/2014

Blog użytkownika Luk10 przeczytało już 107700 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawił 1 z nich.

OSTATNIE PUBLIKACJE

Kariera

Pilska Piłka [#2]18.05.2019 00:56, @Luk10

0

ODCINEK 2

Sprawy techniczne odnośnie prowadzonej kariery

Karierę będę prowadził w wersji gry FM 2013. Oczywiście na domyślnej bazie danych gra w B Klasie nie byłaby możliwa, konieczne było dodanie kolejnych poziomów ligowych. Do tego celu wykorzystałem plik „CM Revolution Polska Liga Update 2013 v1.1” stworzony przez Revolution Update Team. Dzięki temu zaoszczędziłem sporo czasu na tworzeniu 3 i 4 ligi polskiej.

Głównym moim celem przy tworzeniu bazy danych było pełne odzwierciedlenie wszystkich poziomów rozgrywek dla OZPN Piła. Pozostałych okręgów nie odtwarzałem, po prostu dla każdej grupy 4-to ligowej stworzyłem od kilku do kilkunasto zespołową grupę 5-ligową do której będą spadały lub z której będą awansowywały drużyny z 4 ligi. Dla województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i małopolskiego dodałem nieco więcej drużyn, cześć z nich umieszczając w A Klasie.

Stworzenie pełnego sytemu ligowego w pojedynkę zajęło by ogromnie dużo czasu, więc stąd ograniczenia. Mimo to bardzo czasochłonne było tworzenie mojej bazy danych. Cieszę się ogromnie, że w końcu mogę zabrać się za grę, a nie siedzieć w edytorze. :p

Przy tworzeniu gry towarzyszył mi mały dreszczyk emocji, gdyż w końcu będę miał możliwość zagrania od najniższego szczebla rozgrywek. Tego mi zawsze brakowało. Wcześniej grywałem tylko w CM 03/04, bez oszałamiających sukcesów, gdyż zaczynałem od najniższych dostępnych lig, a moja rozgrywka trwała przeważnie kilka sezonów lub kończyła się na jednym niedokończonym. Na koncie miałem tylko kilka pojedynczych awansów o jeden szczebel. Po zaopatrzeniu się w FM 2013, gdzie jest możliwość tworzenia niższych poziomów ligowych, postanowiłem to zrealizować.
Grę utworzyłem na dużej bazie danych, na początek wybrałem grywalne ligi: polską, niemiecką, francuską białoruską, litewską, reunion, zimbabwe, gujany francuskiej, islandzką, kazachstańską, norweską, węgierską. Oprócz tego 20 lig tylko z podglądem, w tym m.in. Hiszpania, Włochy, Holandia, Dania. Wszystkie od najniższych dostępnych lig. W przyszłości dopuszczam dodawanie, odejmowanie grywalnych lig. Nie zdecydowałem się na dodanie dodatkowych piłkarzy z innych regionów świata. Dodałem również kilka plików pozwalających na dodanie w przyszłości m.in. ligi cypryjskiej, serbskiej, 11-ligi angielskiej. Pora zacząć rozgrywkę!
 

Wstęp

Dnia 26 czerwca 2012 mieliśmy zakończony cały proces zakładania klubu i mogliśmy zająć się trenowaniem, graniem i walką o przetrwanie w tym trudnym piłkarskim biznesie. Warunki mamy ciężkie, nie mamy żadnego sztabu szkoleniowego. Do pierwszego ligowego spotkania pozostało 75 dni, więc mamy trochę czasu, żeby przygotować zebranych piłkarzy. W sierpniu zagramy w Turnieju Amatorskim. (Turniej który stworzyłem w celu urozmaicenia gry. Występują w nim kluby z OZPN Piła i inni  5-, 4- i 3-ligowcy. Rozgrywki są podzielone na kilka faz pucharowych, grupowych). Wcześniej będzie trzeba zaplanować kilka sparingów no i cały plan przygotowań do sezonu. Jest sporo pracy do startu rozgrywek, który wyznaczony jest na 9 września.
 

Plan przygotowań przedsezonowych

Plan zakłada przez cały lipiec skupić się na treningu kondycyjnym. Pierwsze 3 tygodnie na bardzo intensywnym, a kolejne 2 na minimalnie niższej intensywności. Werbowaliśmy do składu kogo się dało, więc można mieć wątpliwości co do przygotowania niektórych zawodników. Kondycja to podstawa, żeby myśleć o dobrych wynikach. Nie może być tak, że po 5. minutach meczu zawodnik ledwo „dycha” na boisku. Musimy o to zadbać na samym początku.

Nie mam doświadczenia w FM-ie, więc będę często sugerował się własnym wyczuciem przy podejmowaniu różnych decyzji ważnych dla klubu. Może z czasem uda mi się poznać tą grę i będzie więcej trafnych decyzji, które będą prowadziły mój klub do sukcesu.

W sierpniu zajmiemy się przygotowaniem taktyki, grze defensywnej, ofensywnej. Ostatnie tygodnie przed startem rozgrywek będziemy zgrywać skład. Mam nadzieję, że przygotowaniami do sezonu zbudujemy chociaż zalążek drużyny, która będzie w stanie powalczyć o ligowe punkty.
 

Plan sparingów

Zaplanowaliśmy kilka meczów sparingowych. W nich spróbujemy wyłapać najlepszych zawodników i odpowiednią taktykę. Sporo drużyn nam odmówiło, nic dziwnego, jesteśmy nowym tworem. Musimy budować swoją pozycję w hierarchii. Oto lista naszych sparing partnerów:


Pierwszy oficjalny mecz zagramy już 1 sierpnia, bo rusza Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Także to będzie historyczna data dla klubu. Czeka nas również turniej towarzyski o którym wspominałem.
 

Pierwsze sparingi

Wewnętrzny sparing z rezerwami stał się naszym pierwszym, choć nieoficjalnie rozegranym spotkaniem. Na to spotkanie postanowiłem wybrać moim zdaniem najlepszych zawodników do pierwszego składu drużyny, a pozostałych przekazać do drużyny rezerw.

Okazało się, że czeka mnie jeszcze dużo pracy, aby stać się dobrym trenerem, ponieważ moja niby najmocniejsza jedenastka przegrała z rezerwami 1:2. Kilku zawodników w obu drużynach wyróżniło się, choć wielkiej jakości nie było widać na boisku. Na następny sparing postanowiłem złożyć drużynę z najlepszych zawodników tego spotkania.
 
Zdjęcie zespołu TKS Trzcianka, który po raz pierwszy zaprezentował się w komplecie na murawie swojego stadionu
 
W końcu przyszedł czas na sparing z drużyną, która od kilku lat jest obecna w rozgrywkach OZPN Piła. Ten mecz miał pokazać nasz poziom w porównaniu do przeciętnej drużyny w B klasie. Chcieliśmy sprawdzić czy odstajemy od tej ligi.

Taktyka na sparing z Błyskawicą Bronisławki: